דוח אחריות תאגידית 2017

ממשל
תאגידי

פרופיל החברה

מפעל נשר ברמלה מפעל נשר ברמלה הינו אחד הגדולים והמובילים בעולם בזכות היכולת הטכנולוגית המתקדמת, יכולת הייצור ושמירה על איכות הסביבה.

נשר פועלת תחת חברת האם משאב, שנמצאת בבעלותה המלאה של כלל תעשיות מקבוצת ACCESS INDUSTRIES.
קבוצה זו, שנוסדה ב-1986, היא חברת אחזקות מהמובילות בעולם הפועלת בתחומי התעשייה, התקשורת והנדל"ן.

לפרופיל החברה באתר נשרeagle

חברת נשר מפעלי מלט ישראליים בע"מ הינה חברת המלט המובילה בישראל.
באתרי החברה ברמלה ובנשר מועסקים כיום 476 עובדים ומנהלים. כל מערך הייצור של נשר נמצא בישראל.

מפעל נשר ברמלה משתרע על פני כ- 550 דונם והוא בעל כושר ייצור של כ-4 מיליון טון קלינקר וכושר טחינת מלט של כ-5 מיליון טון בשנה. במפעל, הכולל שני כבשנים ושבע טחנות מלט, מיוצר קלינקר בשני קווי ייצור "יבשים". יעילותם של קווי הייצור גבוהה ביחס לטכנולוגיות ייצור אחרות.

נשר רמלה הוקם בשנות החמישים כמפעלה השני של החברה בכדי לתת מענה לתנופת הבנייה האדירה שנוצרה עם קליטת גלי העלייה הגדולים. מאז ועד היום ממשיך המפעל לצמוח ולהתפתח ללא הפסק. בשני העשורים האחרונים הושקעו כשני מיליארד שקלים בשיפור תשתיות הייצור במפעל, במטרה להגביר ולייעל את תהליך הייצור ולהפוך אותו לידידותי יותר לסביבה. במסגרת זו הוקם מערך של מאות מתקנים המצמצמים את כמות פליטת חלקיקי האבק בתהליך הייצור וכן נבנו קווי ייצור חדישים. המפעל צורך את מרבית החשמל הדרוש לו מתחנת כוח ייעודית המופעלת באמצעות גז טבעי. תחנות הכוח בבעלותה של חברת משאב, חברת האם של נשר.

מפעלי נשר

נשר רמלה

מפעל הדגל של נשר ביסס את מעמדו כאחד המובילים בעולם בזכות הטכנולוגיות ויכולת הייצור המתקדמות שלו. נשר השקיעה למעלה מ-600 מיליון דולר בשיפור משמעותי של תשתיות הייצור שלה מאז שנת 1995.

ייצור מלט בשנת 2017

4,662,056 טון


בשנת 1923 הוקם מפעל נשר חיפה והיה למפעל המלט הראשון בישראל ובמזרח התיכון כולו. שנתיים מאוחר יותר, באוקטובר 1925 הופעל הכבשן הראשון ובדצמבר יוצר שק המלט הראשון. מפעל נשר חיפה משתרע על פני כ- 400 דונם והוא כולל מתקני אחסון, בית אריזה ושלוש טחנות מלט. המפעל בעל כושר טחינה של כ-1.2 מיליון טון מלט בשנה. כיום לא קיימים כבשנים במפעל ולא מתבצעות עבודות חציבה במחצבות הסמוכות לו בהר כרמל.

נשר חיפה

המפעל בחיפה משמש לטחינת מלט מקלינקר,
לאריזת מלט ולהפצתו.

ייצור מלט בשנת 2017

1,164,372 טון

בסוף שנת 2015 יצאו CRH מגרעין השליטה בנשר. כעת נשר היא בבעלות מלאה של Access Industries.

במהלך אוקטובר 2015 הסתיים תהליך מכירת מפעל הר-טוב (בעקבות
הסדר רגולטורי), והחל מה-15 באוקטובר 2015 פועל לצד נשר יצרן
מתחרה נוסף. כל אזכור של מפעל הר-טוב בדוח זה מתייחס לתקופה
המסתיימת ב- 31.12.2014.